jaborderlineiterapia

Ja, BORDERLINE i terapia

Opis

Autobiograficzna książka o borderline prezentuje to zaburzenie z punktu widzenia autorki/pacjentki, która podjęła się walki o swoje życie. Walki, która w przewrotny sposób zmieniła jej życie i jednocześnie odsłoniła całe pokłady problemów, które miały wpływ na rozwój zaburzenia.

Czytając tę książkę będziecie mieć Państwo okazję, by bezpośrednio od osoby z pogranicznym zaburzeniem osobowości dowiedzieć się, jak to jest żyć będąc „borderem”. Jak chwiejność emocjonalna, złe samopoczucie i granicznie zaniżona samoocena, dramatyczne stany lękowe, jak i praktycznie zerowa tolerancja na stres doprowadza do komplikacji w życiu rodzinnym i osobistym oraz jak emocjonalny rollercoaster (na który tak często powołuje się w książce autorka) negatywnie wpływa na nią oraz jej bliskich.

W książce tej otrzymacie szczere zwierzenia ukazujące codzienność, z jaką musi zmagać się osoba z tym zaburzeniem.

Autorka ze względu na nieumiejętność nawiązywania prawidłowych kontaktów interpersonalnych nie potrafiła odnaleźć się w szkole, pracy, większych i mniejszych grupach bliższych i dalszych znajomych. Zdarzają się jej wybuchy gniewu, okresy wzmożonej nerwowości lub zastoju, smutku i wycofania. W przeciągu kilku chwil potrafi zmieniać swoje odczucia, nad którymi nie jest w stanie zapanować, tym bardziej nie potrafią pomóc jej najbliżsi. Jedyną formą pomocy, która przynosi wymierne efekty, pozostaje fachowa psychoterapia. Jak się ona potoczyła, dowiecie się Państwo z tej książki.

Osobowość chwiejna emocjonalnie podtypu granicznego to pograniczne zaburzenie osobowości, charakteryzujące się wahaniami nastroju, napadami intensywnego gniewu, niestabilnym obrazem siebie, niestabilnymi i naznaczonymi silnymi emocjami związkami interpersonalnymi, silnym lękiem przed odrzuceniem i gorączkowymi wysiłkami mającymi na celu uniknięcie odrzucenia, działaniami autoagresywnymi, oraz chronicznym uczuciem pustki (braku sensu w życiu)” Wikipedia

Produkt dostępny

19,99 zł

Bądź pierwszym recenzentem “Ja, BORDERLINE i terapia”

Opinie

Na razie brak recenzji produktów.

Newsletter